top of page

Vplivi KLASIČNE masaže na naše telo:

- izboljšanje krvnega obtoka in s tem pospešitev regeneracije tkiv

- izboljšanje limfnega obtoka in s tem izločanje škodljivih snovi  

- okrepitev imunskega sistema

- izboljšanje tonusa kože

- hitrejše odplavljanje metabolnih produktov (celulit)

- zmanjšanje oteklin, relaksacija mišic (po fizičnem naporu)

- izboljšanje in hitrejšo regeneracijo tkiv

- izboljšanje sklepne gibljivosti (hrustanec - glukozanim, sinovija)

- povečanje delovne sposobnosti mišic (priprava na fizični napor)

- sprostitev in raztegnitev skrajšanih / napetih kit in mišic

- poživitev centralnega in perifernega živčevja

- zvišanje bolečinskega praga (masaža povzroči sproščanje endorfinov, ki so naravni blažilci bolečine in sprožijo proces samozdravljenja)

- izboljšanje respiratorne funkcije

- zmanjšanje stresa

- izboljšanje psihičnega počutja (dviguje samozaupanje, pomirja in sprošča)

- psihična napetost in izčrpanost (masaža jo zniža)

- povečana mišična napetost (masaža jo zniža)

- ublaži simptome pri migrenah, multipli sklerozi, lumbagu.

Klasična masaža se lahko izvaja kot masaža celega telesa ali pa kot delna masaža (npr. samo hrbet, hrbet in noge zadaj, samo noge....). Priporočljiva je seveda masaža celega telesa, saj samo takrat obdelamo telo kot celoto in mišice, ki se dejansko povezujejo in delujejo kot celota.

ŠPORTNA MASAŽA

Namenjena rekreativcem in vrhunskim športnikom, pri katerih se maser osredotoči na posamezno skupino mišic, odvisno s katerim športom se športnik ukvarja. Poznamo več oblik športne masaže, od regenerativne, pripravljalne in med samo aktivnostjo. Cilji športne masaže pa so, razen doseči osnovni vpliv masaže na telo, preprečevanje morebitnih poškodb, hitrejše okrevanje, povečanje mišične zmogljivosti in preprečevanje nastajanja krčev...

ROČNA LIMFNA DRENAŽA

Pomen ročne limfne drenaže je veliko večji, kot si marsikdo predstavlja. Pri tej vrsti masaže s posebnimi gibi rok delujemo na limfo v našem telesu, ki je drugi največji obtok v našem telesu poleg krvnega in skrbi za odnašanje strupov oz. toksinov, kar pomeni virusov, bakterij, odmrlih celic, prahu, odvečne vode...torej vsega, kar je našemu telesu škodljivega ter pomaga pri zmanjševanju oteklin, bolečin po raznih športnih dejavnostih, dviguje imunski sistem, deluje protistresno in je skoraj nepogrešljiva pri odpravljanju celulita oz. zmanjševanju telesne teže.

Ročna limfna drenaža se lahko izvaja na posameznem oz.prizadetem delu telesa (npr. otekle noge) ali pa na celem telesu, od 5-10 tretmajev v praksi (za dosego želenega učinka). Stranka ima lahko tudi reakcijo po takši masaži, kljub temu, da jo marsikdo označi kot ,,božanje'', zato je tudi zelo pomembno, da stranka po limfni drenaži pije veliko tekočine.

Pri odpravljanju celulita je nepogrešljiva, saj pomaga telesu razbite maščobe odplakniti po limfni poti do ledvic in je tako možnost zaidenja razbitih maščob kam drugam v telesu, toliko manjša.

KINESIOTAPE TRAKOVI

Drugače jim rečemo lahko tudi protibolečinski trakovi. Med laiki so še zelo nepoznani in ljudje ponavadi reagirajo nezaupljivo ob njihovi omembi oz. ponudbi. Naj omenim samo poglavitnejše, po raziskavah potrjene pozitivne učinke kinesiotape-ov: izboljšanje funkcije mišic (boleča mišica, degenerativne spremembe sklepov, ponavljanje enostranskih gibov, stres), povečanje cirkulacije krvi in limfe, zmanjšanje bolečine, podpora sklepom, odpravljanje oteklin in modric....seveda ob pravilni namestitvi traku, kar pomeni od narastišča neke mišice do njenega pritrdišča. Sami si trakove ne nameščamo, če dobro ne poznamo anatomije človeka in uporabo trakov ter njihovo nameščanje, saj z nanosom aplikacije se bomo dosegli želenega učinka.

Aplikacija se nanese na želeno mesto, pusti delovati 4-5 dni in se po odstranitvi naredi premor 3-4 dni pred nanosom nove aplikacije, seveda če je le-ta potrebna. Lepilo je nealergijsko, saj je narejeno na akrilni bazi, stranka pa lahko s trakovi normalno vzdržuje svojo osebno higieno.

PROTIBOLEČINSKA OZ. TERAPEVTSKA MASAŽA

Protibolečinska masaža je masaža, ki jo izvaja maser na stranki, ki ima ponavljajoče se bolečine v križu, vratu, lopatičnem delu hrbta, mišične vozle in seveda nima drugih resnih zdravstvenih omejitev oz. ni bolnik, ki je obolel za rakom, tuberkolozo, s težjimi srčnimi okvarami, hudo osteoporozo, ima sveže poškodbe vezi, kit, mišic, ima krčne žile, ima druge infekcijske bolezni dihal,....vse absolutne kontraindikacije se ne masirajo iz razloga varnosti masiranca kot tudi maserja.

Pred izvedbo masaže se zato maserju posredujejo vse potrebne informacije o zdravstvenem stanju masiranca. 

ANTICELULITNA MASAŽA

Masaža namenjena tistim, ki bi si želeli zmanjšati celulitne obloge oz. jih čimbolj omiliti. Ti tretmaji zahtevajo dobro fizično pripravljenost maserja, saj se te masaže izvajajo ročno, po anticelulitni masaži pa se tudi priporoča ročna limfna drenaža na predelu telesa, kjer se je tretma vršil, saj z limfno drenažo pospešimo in pomagamo telesu izločiti razbite maščobe po pravi torej limfni poti. Glede na to, na katerem predelu oz. koliko predelov je prizadetih, se masaža prilagodi vsako stranki posebej. V ceniku so vključeni tudi tretmaji, kjer se kombinira anticelulitna masaža z limfno drenažo. 

bottom of page